Da li je moguće trajno izlečiti kandidu?
Zdravlje
Možda zvuči čudno, ali gljivica poznata kao kandida je sastavni deo ljudkog organizma. Čak ima i ulogu u njemu, a ona se ogleda u tome da pomaže varenju hrane, odnosno da budu apsorbovani nutritijenti. Uz to, ima značajnu ulogu u detekciji i borbi protiv slobodnih radikala, čime u velikoj meri štiti organizam.
Trebalo bi da znate da se u relativno maloj količini ta gljivica nalazi u organizmu svakog čoveka, tako da ne izaziva nikakve probleme. Naprotiv, ima svoju funkciju u ljudskom organizmu i ona je vrlo značajna.
Kada nastaje kandidijaza?
Glivično oboljenje koje, u principu nije previše opasno po zdravlje, ali i te kako utiče na svakodnevne navike jeste i takozvana kandidijaza.
Onog momenta kada se gljivica Candida albicans razmnoži u količini, koja prelazi definsianu granicu, možemo govoriti o ovom oboljenju.
Gde se najčešće kandidijaza javlja?
U principu, u pitanju je gljivica koja se nalazi u unutrašnjosti digestivnog trakta i upravo tu i obavlja funkciju koja joj je dodeljena.
Međutim, kada se iz nekog razloga poremete odbrambene snage organizma, odnosno kada dođe najpre do poremećaja rada organa za varenje, može doći i do bujanja kandide u organizmu. A nakon što količina te gljivice pređe vrednost koja je jasno definisana, onda dolazi do takozvane kandidjaze.
Reč je o oboljenju koje se može razviti kako u okviru digestivnog trakta, tako isto i u nosu, usnoj šupljini i sinusima, ali i u ušima, kao i na vaginalnom otvoru. Uz to, postoji i mogućnost da se kandidijaza javi u mokraćnim kanalima, pa čak i na koži.
Ono po čemu je ova gljivica sepcifična jeste što se može javiti i u unutrašnjosti organizma i na koži, na primer istovremeno.
Isto tako treba napomenuti i da se ovo gljivično oboljenje može javiti na više mesta u isto vreme.
Postoji li mogućnost zauvek izlečiti kandidjazu?
Dobro je poznato da je reč o gljivičnom oboljenju koje je izuzetno uporno, te se neretko događa i da se ponovo pojavi na istom ili sasvim drugom mestu. Obično se to naknadno javljanje dovodi u vezi sa neadekvatnim lečenjem, odnosno sa prekidom terapije čim su nestali simptomi.
Baš zato i nije dobro prekinuti sa terapijom u tom trenutku.
Naime, mnogi koji su sa uspehom izlečili kandidijazu i kod kojih se u dužem narednom periodu nije ponovo pojavila su upravo oni, koji su ispoštovali preporuku lekara u potpunosti i sproveli lečenje do kraja.
Bez obzira da li dobijete samo terapiju odgovarajućim hemijskim sredstvima ili vas lekar uputi i u korišćenje određenih, donekle alternativnih sredstava, neizostavno morate njegovu preporuku da čujete i ispoštujete u potpunosti, a ukoliko zasita želite da se trajno rešite te gljivične infekcije.
Terapija u većini slučajeva podrazumeva korišćene određenih medikamenata, a što isključivo zavisi od toga na kom mestu se pojavila kandidijaza.
Poštovanje smernica koje navedi nadležni lekar je izuzetno značajno za uspešno lečenje tog gljivičnog oboljenja. Zato i jeste preporučljivo da svaki pacijent prilikom pojave simptoma, odmah kontaktira izabranog lekara, a kako bi od njega dobio sve potrebne informacije i o samom lečenju, to jest o trajanju, ali i o medikamentiuma, kao i drugim sredstvima, koja bi trebalo da koristi.
U većini slučajeva je najbolji tretman za lečenje kandidijaze kombinacija medikamenata, koje propisuje lekar i određenih lekova iz prirode, a koji se mahom preporučuju za jačanje imuniteta.
Srodni tekstovi:
Šta treba da znate prilikom kupovine satova?
Jeste više old fashion tip ili sasvim moderan tip osobe koji za sve, pa čak i merenje vremena...
DetaljnijeKako da izbegnite poplavu u kupatilu?
Za mnoge ljude ne postoji neprijatnija situacija u kući, stanu ili u bilo kom drugom prostoru, nego ...
DetaljnijeReleji kao neophodnost strujnih kola i procesa
U oblasti elektrotehničkih otkrića i primene, kao i raznovrsnih automatskih procesa, koriste se razn...
DetaljnijeŽELITE TOPLIJI STAN
Ko još želi da sedi u hladnom stanu, a da plaća račune za grejanje? Svesni smo da su cene gre...
Detaljnije